Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Plavba lodí Porta Bohemica po Labi 2026

Horký konec školního roku osvěžila exkurze - Plavba lodí po řece Labi Českým středohořím. Autobus nás odvezl do Litoměřic, kde jsme nastoupili na palubu lodi Porta Bohemica. Strávili jsme tam příjemné 3 hodiny. Zážitkem bylo klesání lodi ve zdymadle, kterým jsme museli proplout. Pluli jsme malebnou krajinou Českého středohoří do Ústí nad Labem. Sice bylo velmi teplo, ale svěží vánek na lodi vzduch ochlazoval. Využívali jsme vnitří i vnější palubu lodi. Venku jsme si i zazpívali písničky s kytarou z připraveného zpěvníku. Plavba se nám moc líbila. Níže napsali žáci své články o exkurzi. Vysvětlivky hororových slov (potápěli - klesali, nabourali - kotvení)

V.V. Včera jsem byli na Labi plout lodí a líbilo se mi, jak pan učitel hrál na kytaru. Líbilo se mi, jak svítilo sluníčko a jak jsme se potápěli.

J.M. Včera jsme byli na lodi. Mně se líbil obchod. V obchodě jsme si mohli koupit, co jsme chtěli.

E.K. Včera jsme byli na parníku. Líbila se mi příroda a voda. Potom bylo zdymadlo. Moc se mi líbilo zdymadlo.

S.N. Včera jsme byli na lodi Labe. Mně se líbilo, jak jsme nabourali a potom se mi líbilo, jak jsme zpívali.

D.K. Včera 24.6. jsme byli na parníku. Moc se mi líbila příroda. Potom bylo zdymadlo. A když jsme vystoupili, tak jsme šli na hřiště. A potom přijel autobus a jeli jsme do Mostu.

V.B. Včera jsem byli na lodi na Labi. Líbilo se mi: voda, jídlo a ty písničky, obsluha. Voda byla hezká a čistá. Jídlo a pití Kofola byla dobrá a hranolky taky. Bylo to tam útulné, byl to dobrý výlet a ty písničky, jak jsme zpívali taky.

N.Š. Líbilo se jak jsem se spouštěli dolů a byl hezký výhled a měli jsme dobrou malinovku. A měli to hezky vyzdobený.

A.J. Jeli jsme lodí po Labi z Litoměřic do Ústí nad Labem. Na lodi byl i kiosk. Celý naší třídě se to líbilo.

J.P. Včera jsme byli na lodi a pluli po řece Labe. Pak jsme viděli zdymadlo a na tom zdymadle jsme nabourali. Ale bylo to pěkný.

E.A. Včera jsme byli na lodi. Usadili jsme se. U stolu bylo hezky. Voda klesla o 2 metry. Koupili jsme si něco.

D.H. Včera jsme byli na lodi. Usadili jsme se ke stolům. Hned jak jsme nastoupili, dali jsme si sváču. Potom jsme si mohli něco koupit. Bylo to moc krásný.

Š.Š. Včera jsme byli na výletě s parníkem. Ten nás vezl po Labi. Pluli jsme a když jsme kotvili trochu jsme nabourali. Líbilo se mi, jak jsme klesali pod zdymadlem.

A.Š. Včera jsme byli na plavbě parníkem v Českém středohoří. Parník byl hezký a vysoký. Vevnitř byl velký prostor a tam byly stoly a byl tam krámek s občerstvením. Nakonec to bylo super.

O.P. Včera jsem pluli po řece Labe. Bylo tam hezky a plavaly tam hezké ryby.

S.Z. Mně se líbililo, že jsme si mohli něco koupit a líbil se mi výhled.

M.Ž. Pluli jsme na lodi po Labi. Líbilo se mi, jak tam byla terasa a výhled na Labe. A ještě se mi líbilo, jak tam bylo občerstvení.

A.B. Včera jsem byli na lodi Labe. Nabourali jsme. Byl hezký výhled. Moc se mi to líbilo. Líbilo se mi, jak jsme zpívali.

E.Z. Včera jsme byli na lodi. Mně se líbilo, jak jsme nabourali, jak to bylo vysoký, jak jsme se houpali a jak jsme klesli.

T.D. Včera jsme se třídou byli na Labi. Když jsem nastoupila na loď, měla jsem trochu strach, protože jsem byla na lodi poprvé. Ale potom to bylo dobrý. Pluli jsme 3 hodiny a moc se mi to líbilo.

J.K. Mně se líbilo, jak jsme klesali dolů. Mně se líbila terasa.

A.V. Včera jsme pluli po řece Labe. Hnedka jak jsme přišli, tak jsme si sedli. Moc se líbilo, jak jsme se venku koukali na ryby.


Starší články:


26.06.2026
Poděkování a přání klidného léta
Vážení rodiče, milí žáci, další školní rok se chýlí ke svému konci. Než se naše škola na dva měsíce uzavře, rád bych využil této příležitosti k malému ohlédnutí a vyjádření velkého díku. Uplynulé měsíce byly plné pilné práce, nových poznatků, školních akcí, ale i výzev, které jsme společně úspěšně…
25.06.2026
Olympiáda 2026
V předposlední den školního roku proběhla tradiční akce Školní olympiáda. Letos probíhala ve vysokých letních teplotách. Olympiádu si děti užily. Děti na prvním stupni soutěžily v pěti disciplínách - střelba na branku florbalovou hokejkou, skok z místa, hod kriketovým míčkem na cíl, přeskoky přes šv…
24.06.2026
Exkurze Českým středohořím
Ve středu 24.6. vyrazili žáci tříd 3.A, 3.B, 4.B a 8.B na exkurzi Českým středohořím. Exkurze probíhala na lodi. Pluli jsme z Litoměřic do Ústí nad Labem nádhernou scenérií Porty Bohemiky. Kochali jsme se nádhernou krajinou, pozorovali okolní kopce, přírodu, květenu a živočišstvo. Dětem se exkurze v…
24.06.2026
Medové povídání
V přípravné třídě si děti 19. 6. 2026 užily medové povídání. Povídaly si o včelách a jejich životě. Zjistily, že med nenosí včelky na zádech a pan včelař jim ho párátkem nesundává. Dozvěděly se, že v úlu nemají sklep a med se neukládá ani do lednic, a dokonce nejsou k dispozici ani poličky. Malé n…
23.06.2026
Úspěch ve WocaBee
Tomáš Mašek ze třídy 7.B se v celoroční soutěži v cizojazyčné aplikaci umístil na 1.místě ve škole, 1. místě v okrese a 5. místě v kraji. Srdečné blahopřání za mimořádnou aktivitu.  Ve
Zobrazit všechny novinky