Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Projektové dny – ve znamení Holocaustu

Žáci devátých ročníků absolvovali v průběhu tří dnů putování historickými souvislostmi, které se týkaly problematiky holocaustu.

Žáci 9. A, 9. C se 25. 1. seznámili s pojmy: holocaust, antisemitismus, genocida, šoa, ghetto.. Pracovali s prezentací, která je celým dnem provázela. Do map zakreslovali tranzitní, pracovní, vyhlazovací koncentrační tábory. Z výukových map vyčetli informace, které se týkaly odkazu této události pro naše dějiny, pro události ve světě. Vysvětlovali způsoby manipulace s pravdou. Prostřednictvím sociálních sítí zjišťovali fakta, související s českou firmou vyrábějící cyklon B. Zhlédli filmové ukázky dokreslující jednu z největších tragédií moderních lidských dějin.

Totožné informace i aktivity čekaly i na žáky 9. B, 26. 1. Žáci zmiňovali filmy, které na dané téma viděli, povídali jsme o deníku Anny Frankové, o osobnosti zachránce 669 židovských dětí, o filmu Stevena Spielberga – Schindlerův seznam.

Na závěr jsme si všechny informace zopakovali, děti tyto projektové dny zhodnotily a potvrdily, že by se takové události v lidských dějinách už neměly stát.

Při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. leden), jsme na předešlé projektové dny navázali návštěvou Docela velkého divadla v Litvínově. Představení: „ Klára 3847, aneb příliš mnoho hvězd“, je skutečným příběhem dívky, která přežila koncentrační tábor Osvětim.

FL

Holocaust 2023


Starší články:


23.03.2023
Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce
Do okresního kola olympiády postoupila v kategorii I.A Adéla Staňková a v II.A Alena Paulovičová. Druhé místo a  pomyslná stříbrná medaile patřila Adéle Staňkové. Alena Paulovičová obsadila krásnou 13. pozici.Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. (Pe)
22.03.2023
Matematický klokan
Na naší škole proběhlo školní kolo soutěže Matematický klokan. Zúčastnilo se 184 žáků z prvního stupně a 181 žáků z druhého stupně. Děkujeme všem za snahu řešit neobvyklé matematické úlohy.   Výsledky v jednotlivých kategoriích.  Kategorie Cvrček 2. a 3. třídy  místo Filip Panc  63 bodů  m…
15.03.2023
Putování za sluníčkem
Putování za sluníčkem – tak se jmenovala akce, kterou jsme zorganizovali pro děti z mosteckých MŠ předškolního věku a jejich rodiče, aby měli možnost prohlédnout si prostory naší školy a vyzkoušet si některé činnosti, které je budou čekat po nástupu do školy. Děti pracovaly na počítači, s interaktiv…
15.03.2023
Koncert pěveckých sborů
Ve dnech 30.3. - 2.4. uvítáme dětský pěvecký sbor Mavrica ze Slovinska. Sbory uspořádají společný koncert, na který Vás srdečně zveme 31.3. 2023 od 17:00 hodin v přesunutém Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vstupné dobrovolné.
15.03.2023
Beseda s Městskou policií v Mostě
V rámci plnění Minimálního preventivního programu se žáci 2. ročníků zúčastnili besedy s paní Švábovou z Městské policie v Mostě na téma bezpečné chování na ulici. Toto téma jim není neznámé a ochotně se tak zapojovali do diskuse. Zajímavým způsobem se seznámili i s dalšími nebezpečnými situacemi a …
Zobrazit všechny novinky