Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Přípravná třída - Celé Česko čte dětem

Naši třídu dnes navštívila paní Jana Galinová , ředitelka, manažer, autorka, dramaturg a především herečka Docela velkého divadla v Litvínově.

Paní Galinovou jsme přivítali básničkou „Pohádkový kolotoč“. Poté dětem představila knížku pana Zdeňka Svěráka „Tatínku, ta se ti povedla“ s ilustracemi Adolfa Borna. Ty dětem také ukázala a děti vzpomínaly, jakou jinou pohádku ještě výtvarník nakreslil. Povedlo se jim to přes nápovědu vedlejších postav (Mach a Šebestová). Z knížky poutavě přečetla úryvek. Následovalo spontánní povídání mezi paní Galinovou a dětmi. Představily jí knihy, které si donesly z domova. Pak se děti s paní Galinovou bavily o tom, jak o knihu pečovat, jak v ní listovat, jak ji nosit, jak ji ukládat do knihovničky.

Paní Galinová jim povídala o divadle a o pohádkách, které tam hrají, a na nejbližší sobotní je pozvala. (9.10. od 16h.).

Potom děti zazpívaly hit složený pro projekt Celé Česko čte dětem „ Budu jejím ochráncem“. Protože se paní Galinové u nás moc líbilo,  ještě se u nás zdržela a přečetla kapitolku z knihy pana Václava Čtvrtka Rumcajsova loupežnická knížka.

Nakonec se Kačenka Černá s paní Galinovou rozloučila za všechny děti ze třídy. Poděkovala za její úžasné předčítání a vyprávění a předala jí kytičku.

Celá akce byla moc povedená, pro děti poutavá, vydržely bez povídání naslouchat, reagovaly na přečtené svými dotazy nebo doplněním svého prožitku a vše směrovaly na paní Galinovou. Velmi pěkné dvě hodiny. Děti si je užily, vyprávěly si navzájem zážitky, sdělovaly si postřehy a vydržely si při tom i dlouhou dobu knihy i prohlížet.

(Kod)

Cele Česko čte dětem PT


Starší články:


02.12.2021
Advent na naší škole
Děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří se zapojili do tvorby vánočních ozdob. Letošní stromeček je ozdoben ozdobami v červené a bílé barvě, které doplňují přírodniny. A takhle jsme si naši školu předvánočně vyzdobili .... HL  
29.11.2021
Dílny
Žáci sedmého ročníku měli možnost zažít jaké to je, když něco vyrobí vlastníma rukama. Díky projektu realizované v dílně SPŠ se jim naskytla příležitost vyrobit si obracečku. Manuální práce byla pro žáky příjemnou změnou. Všem se dílo povedlo a domů si každý odnášel svou vlastní, naprosto originální…
26.11.2021
Výroba adventních věnců 2021
V neděli 28.11. začíná krásný adventní čas. V rámci výtvarné výchovy si třída 4.B vyrobila adventní věnce, které budou zdobit náš domov. Práce nám šla od ruky a vánoční dekorace se mooooc povedly. V neděli zapálíme první svíčku a budeme netrpělivě čekat na blížící se Vánoce. Nv
25.11.2021
Bruslení 2021
Ve čtvrtek 25.11 si třídy 4.B a 6.C pěkně zabruslily na kluzišti v Radničním parku. Všem nám to šlo a moc jsme si to užili. Těšíme se na další bruslení. Kr, Nv
18.11.2021
IT Dílny
V úterý navštívily třídy 8.A a 8.C IT dílny v budově SŠGaS v ulici J.Palacha. Workshop vedli pedagogové z fakulty UJEP v Ústí nad Labem. Dětem se práce s roboty líbila. Pracovali se stavebnicí LEGO Mindstorms EV3.  Těšíme se na další pokračování. No
Zobrazit všechny novinky