Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Přípravná třída - Celé Česko čte dětem

Včera (6.10.) i dnes (7.10.) přišla mezi nás paní Slováčková, která děti seznámila pokaždé s jinou knihou. Včera nám představila knihu HONZÍKOVA CESTA, jejímž autorem je Bohumil Říha. Je to knížka s dětským hrdinou, která vypráví příběh předškoláčka Honzíka a jeho kamarádů a také jeho hafíka Punti. Paní Slováčková začala číst knížku úplně od začátku. Protože děti četba zaujala a chtěly se dozvědět více, přečetla kapitol hned několik. Ukázala nám i krásné ilustrace paní Heleny Zmatlíkové, a dokonce nám řekla, kde si můžeme třeba hned odpoledne knížku koupit, když poprosíme rodiče. Pak už se můžeme s rodiči ke knížce posadit a poslechnout si, jak příběh Honzíka dopadl.

Dnes přinesla opět krásnou a zajímavou knížku, ve které autor popisuje radosti a strasti štěňátka. Byla to kniha od pana Karla Čapka DÁŠEŇKA, ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE. Vypráví o narození a růstu štěňátka – foxteriéra Dášeňky. Obsahuje také psí pohádky a bajky. Doplněna je kresbami samotného spisovatele a také jeho fotografiemi. Děti byly opět nadšené a pak si s paní Slováčkovou povídaly o tom, kdo má pejska, kdo štěňátko, jak se o pejska starají, co pejsek baští a nebo, co umí dělat za lumpárny. 

Paní Slováčkové-mamince poděkoval sám Míša a dal jí od nás čaj, který se jmenoval „Dobrá nálada“, protože přesně o takovou se s námi po oba dny paní Slováčková dělila.

Celý týden se nám povedl, každý den byl jiný a zajímavý. Hráli jsme si na knihkupectví, na knihovnu, vyrobili si průkazky, záložky do knih. Náramně jsme si ho užili a spoustu se toho o knížkách dověděli.

(Kod)

Celé Česko čte dětem PT III.


Starší články:


18.10.2021
Přírodovědný klokan
Žáci osmých a devátých tříd se v minulém týdnu zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Soutěže se zúčastnilo 8 žáků. …
13.10.2021
#CodeWeek
Naši žáci se během hodin informatiky zapojili do evropského týdne programování, jejímž cílem je přiblížit programování a digitální gramotnost zábavným způsobem. Programování pomáhá pochopit měnící se svět, lépe porozumět, jak fungují technologie. Žáci získali v rámci CodeWeek  příležitost se sezná…
12.10.2021
Týden čtení dětem ve třídě 3.B
Jak probíhal týden čtení v naší třídě 3.B? Během tohoto týdne jsme si četli ve svých knihách, každý den si zpívali písničku Budu jejich ochráncem. Ve čtvrtek jsme četli dětem z 1.B pohádku ČERVENÁ KARKULKA a POPLETENÁ POHÁDKA. Prvňáčci pozorně poslouchali a dokázali poznat, které pohádky se popletl…
07.10.2021
Celé Česko čte dětem 8.A
V rámci týdne čtení dětem byl zadán dobrovolný projekt REFERÁT O ČETBĚ - tedy seznam ostatní spolužáky s knihou, kterou čteš, připrav si pár slov o knize, řekni, co Tě zaujalo, co se Ti líbilo, co Tě v knize překvapilo, pokus se přesvědčit ostatní, aby také častěji sahali po knize (nejen pro to, aby…
07.10.2021
Přípravná třída - Celé Česko čte dětem
Včera (6.10.) i dnes (7.10.) přišla mezi nás paní Slováčková, která děti seznámila pokaždé s jinou knihou. Včera nám představila knihu HONZÍKOVA CESTA, jejímž autorem je Bohumil Říha. Je to knížka s dětským hrdinou, která vypráví příběh předškoláčka Honzíka a jeho kamarádů a také jeho hafíka Punti. …
Zobrazit všechny novinky