Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Přípravná třída - Celé Česko čte dětem

Dnešní den byl opět zážitkový. Dětem přišla představit a ukázat svou nejoblíbenější knížku z dětství paní vychovatelka Hanka Mičunovičová.

Její poklad se jmenuje DŮM VE SLUNEČNÍ ULICI od Zbyňka Malinského. Je to nádherná knížka, ve které ožívají předměty denní potřeby – například vidličky, nože, míč atd. Z každého veselého a vtipného příběhu plyne ponaučení: Proč není dobré lhát? Proč je třeba si pomáhat? Jak je důležité vědět, kde bydlím, a znát svou adresu? A je třeba říci, že děti z přípravky jsou moc šikovné, protože po přečtení příběhu své adresy přímo sypaly z rukávu. Víc než polovina dětí ji znala.

Paní vychovatelka pak dětem jednoduše a vzhledem k jejich věku vysvětlila, proč je důležité, aby jim rodiče četli a nejenom tento týden, ale po celý rok, třeba každý večer před spaním. Že si tak příjemně užívají společně strávené chvilky, mohou si pak o tom spolu ještě povídat. Třeba o tom, jak asi vypadala princezna, skřítek, kouzelný prsten. Že mohou společně i vymýšlet, co by vyčarovali, kdyby takový prsten měli, nebo byli těmi pohádkovými postavičkam. Zkrátka že je předčítání a čtení velmi důležité a knihy pro nás vzácné.

Velmi pěkná hodinka, při které se děti velmi dobře bavily, příběhy je i rozesmívaly a zároveň poučily.

Tentokrát za děti poděkoval paní vychovatelce Martínek Rottemberg a předal ji čokoládu.

(Kod)

Celé Česko čte dětem PT II.


Starší články:


18.10.2021
Přírodovědný klokan
Žáci osmých a devátých tříd se v minulém týdnu zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Soutěže se zúčastnilo 8 žáků. …
13.10.2021
#CodeWeek
Naši žáci se během hodin informatiky zapojili do evropského týdne programování, jejímž cílem je přiblížit programování a digitální gramotnost zábavným způsobem. Programování pomáhá pochopit měnící se svět, lépe porozumět, jak fungují technologie. Žáci získali v rámci CodeWeek  příležitost se sezná…
12.10.2021
Týden čtení dětem ve třídě 3.B
Jak probíhal týden čtení v naší třídě 3.B? Během tohoto týdne jsme si četli ve svých knihách, každý den si zpívali písničku Budu jejich ochráncem. Ve čtvrtek jsme četli dětem z 1.B pohádku ČERVENÁ KARKULKA a POPLETENÁ POHÁDKA. Prvňáčci pozorně poslouchali a dokázali poznat, které pohádky se popletl…
07.10.2021
Celé Česko čte dětem 8.A
V rámci týdne čtení dětem byl zadán dobrovolný projekt REFERÁT O ČETBĚ - tedy seznam ostatní spolužáky s knihou, kterou čteš, připrav si pár slov o knize, řekni, co Tě zaujalo, co se Ti líbilo, co Tě v knize překvapilo, pokus se přesvědčit ostatní, aby také častěji sahali po knize (nejen pro to, aby…
07.10.2021
Přípravná třída - Celé Česko čte dětem
Včera (6.10.) i dnes (7.10.) přišla mezi nás paní Slováčková, která děti seznámila pokaždé s jinou knihou. Včera nám představila knihu HONZÍKOVA CESTA, jejímž autorem je Bohumil Říha. Je to knížka s dětským hrdinou, která vypráví příběh předškoláčka Honzíka a jeho kamarádů a také jeho hafíka Punti. …
Zobrazit všechny novinky