Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Korálek a Zahrada písní

V neděli 7.4. 2024 se členové sboru Korálek sešli v 11.00 před školou. Všech 27 zpěváků přišlo v dobré náladě, byli připraveni reprezentovat naši školu. Cesta autobusem nám příjemně ubíhala a kolem 12.30 jsme z něj vystupovali u kulturního domu Zahrada v Praze.

Byli jsme velmi příjemně uvítáni a uvedeni do rozlehlé místnosti s klavírem, kde jsme se mohli převléknout, občerstvit dole v kantýně a samozřejmě rozezpívat před zvukovou zkouškou. Překvapil nás sál, který byl poměrně malý, ale to nám nebránilo v tom, abychom předvedli kvalitní pěvecký výkon. Ještě jsme si vyslechli soutěžní vystoupení ostatních sborů a počkali jsme na vyhlášení výsledků.

Myslíme si, že bronzové pásmo je, vzhledem k dlouhé pauze, ve které jsme se nezúčastnili žádné soutěže, poměrně pěkné ocenění a určitě budeme usilovat o to, abychom příště vystoupali ještě alespoň o příčku výše.

Před nástupem do autobusu už jsme jen schroupali linecká kolečka, odměnu na naše vystoupení, a těsně před osmou hodinou už jsme stáli před školou. 

Děkujeme všem členům Korálku, kteří se zúčastnili tohoto soutěžního vystoupení, za velmi pěkný výkon, velice kultivované vystupování a celkově hezky prožitou neděli s kamarády ze sboru. 

Dana Hodačová, Hana Najmonová, Jiří Pešek

Zahrada písní


Starší články:


24.05.2024
Krajské finále Poháru rozhlasu
Ve čtvrtek 23.5. jsme vyrazili do Bíliny na atletický stadion na krajské finále soutěže Pohár rozhlasu. Počasí nám přálo. Děvčata si závody užívala. Přestože jsme skončili na 7. místě, předvedli jsme některé parádní výkony. Dominika ze 7.B zvítězila ve skoku do výšky a pokoušela se překonat svůj oso…
17.05.2024
Koncert pěveckých sborů v Oseku
Dne 15.5. 2024 se na překrásném místě, v klášteře v Oseku, konal jarní koncert pěveckých sborů. Už dopoledne se zpěváci sešli na generální zkoušce v tělocvičně naší školy, aby si vyzkoušeli nástupy, zvuk sboru a techniku.  Během celého odpoledne jsme si mohli vyslechnout sbor Kamínek, Perličku i sb…
17.05.2024
Výstava Zlatý řez II.
V úterý 16.května proběhlo slavnostní zahájení výstavy výtvarných prací Zlatý řez II. V ZUŠ Gasmanna. Na vernisáži vystoupil hudební sbor Perlička. Výstava potrvá do 31. května. (Hl)
14.05.2024
Exkurze na Magistrátě města Most
V úterý 14. května se žáci 8.A zúčastnili exkurze na mosteckém magistrátě. Měli jedinečnou možnost prohlédnout si prostory, kam by se běžně nedostali. Podívali se do velké zasedací místnosti, kde se schází zastupitelstvo města. Seznámili se s vizuální identitou města, městskými symboly, viděli klíč …
14.05.2024
Anglické divadlo
Všichni, co už trošku umí anglicky, měli možnost navštívit divadelní představení plné akce a hlavně angličtiny. První stupeň se zasmál na interaktivním představení Lenka and the Tea Witch a bláznivý profesor - The Mad Professor Show, pobavil větší žáky. Třešinkou na dortu byla multimediální prezenta…
Zobrazit všechny novinky