Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

27. leden = Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Každým rokem se na naší škole, v rámci dějepisné výuky, koná projekt s názvem „Holocaust“.

Projekt je určen žákům devátých ročníků.

Součástí tohoto projektu bylo divadelní představení „Klára 3847“. Představení proběhlo 24. 1. v Docela velkém divadle v Litvínově. Šlo o skutečný příběh dívky, Kláry Brodyové, která jako jediná z patnáctičlenné rodiny přežila koncentrační tábor Osvětim.  Příběh zpracovala vnučka Kláry Brodyové, Lenka Lavičková.

Na toto představení navázal projektový den k uctění památky obětí holocaustu- 27. ledna. Žáci v pětihodinovém bloku pracovali s různým výukovým materiálem, sledovali dokumenty, úryvky z filmů vztahující se k dané problematice.

 Projekt bude pokračovat navštívením židovského hřbitova v Souši a exkurzí do Terezína.

Jak žáci hodnotí probíhající projekt?

Jiří Sečanský - 9. A

…po celou dobu jsem měl husí kůži z toho, které věci se v té době odehrávaly

Přemek Panc -9. B

Pro mě byl tento den velice naučný a hodně mě bavil. Zaujal mě příběh Nikolase Wintona, který zachránil život tolika dětem…..

Lucie Břečková – 9. A

Můj dojem z Holocaustu? Neskutečný. Díky projektu jsem se o Holocaustu dozvěděla spoustu věcí. Nechápu, jak něco takového se mohlo stát. Není možné, že si něčím takovým lidé vůbec prošli. Nedokážu si představit, jak museli trpět. Nacisté je ponižovali. Můžeme být rádi a vážit si toho, že žijeme v dnešní době, že jsme nic takového nezažili.

Kateřina Dominiková – 9. B

Dozvěděla jsem se plno nových zajímavých věcí. Všech obětí holocaustu je mi líto a nepochopím, jak tomu mohli lidé přihlížet. Zajímalo by mě, zda se Němci zkusili vcítit do postavení Židů…

Kristýna Vlková – 9. A

….holocaust je součástí naší historie a každý by měl ohledně této události něco vědět

 FL

Holocaust


Starší články:


06.04.2020
Zápis do 1. třídy
ELEKTRONICKY
Vážení zákonní zástupci našich budoucích žáků, elektronickou přihlášku k zápis do 1. třídy na naší škole lze podat nejpozději do 17. 4. 2020.  Pro tyto účely jsme pro Vás připravili jednoduchou aplikaci Online zápis do školy, která Vás jednotlivými kroky provede. V souladu s opatřením v…
10.03.2020
MIMOŘÁDNÁ SITUACE - ZRUŠENÍ VÝUKY
Vážení rodiče, vážení žáci, na základě nařízení vlády České republiky platí OD STŘEDY 11. 3. 2020 ZÁKAZ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI ŽÁKŮ V ZÁKLADNÍCH, STŘEDNÍCH A VYŠŠÍCH ODBORNÝCH ŠKOLÁCH, a to DO ODVOLÁNÍ. Přerušen je také provoz školní družiny a školní jídelny. O změnách situace Vás budeme informovat. …
06.03.2020
Techmánie Plzeň
     Odměnou pro úspěšné týmy v celoškolním projektu „Školní PéBéčko“ byla exkurze v Techmánii. Exkurze se uskutečnila ve středu 4. 3. 2020, expozici si prohlédlo 31 žáků naší školy. Žáci si během dne měli možnost vyzkoušet interaktivní expozice zaměřené nejen na fyziku, astronomii, chemii nebo biol…
04.03.2020
Jarní školní putování
Dne 3. 3. 2020 proběhla akce Jarní školní putování, které jsme uspořádali pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče, aby si mohli prohlédnout naši školu "zevnitř". Učitelé pro naše návštěvníky připravili ve třídách, odborných učebnách i v tělocvičně program, při kterém si děti mohly vyzkoušet mnohé činno…
03.03.2020
Čtení - nekončící dobrodružství ve vaší dlani
je slogan, který v rámci okresní soutěže "O NEJLEPŠÍ SLOGAN" vztahující se ke čtení vymyslela Eliška Nedbalová ze 4.A. Získala za něj 4. místo.Souběžně se naše děti účastnily „SOUTĚŽE O NEJKRÁSNĚJŠÍ BÁSNIČKU". Odeslalo ji 26 jednotlivých žáků naší školy z 1. stupně, za  třídní kolektivy se zúčastnil…
Zobrazit všechny novinky