Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

11. Týden čtení dětem

Od pondělí 4. října do čtvrtka 7. října pořádáme na naší škole 11.Týden čtení dětem. Poněkolikáté se tak připojujeme k významné tradici, kterou vyhlašuje společnost Celé Česko čte dětem. Po celé republice probíhají v tomto týdnu akce na podporu čtení dětem a s dětmi ve školkách a školách, knihovnách, nemocnicích a dalších institucích s cílem motivovat děti, mládež i dospělé k pravidelnému čtení a vztahu k literatuře. Na naší škole věnujeme každý den rozvoji čtenářské gramotnosti při vyučování velkou pozornost. V týdnu čtení budou však v přípravné třídě a ve třídách 1. a 2. stupně a ve školní družině probíhat mimořádné aktivity pod názvem Příběhy ať nevyhynou, abychom upozornili všechny děti a rodiče, jak důležitou roli v životě všech čtení hraje. O akcích budeme informovat na webových stránkách školy.

Píseň Budu jejich ochráncem

Pro rodiče

Co přináší pravidelné každodenní čtení dětí a dětem: Þ uspokojuje nejdůležitější emoční potřeby dítěte; Þ čtení dětem vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem; Þ podporuje psychický rozvoj dítěte a posiluje jeho sebevědomí; Þ rozvíjí jazyk, slovní zásobu, dává svobodu ve vyjadřování; Þ formuje čtecí a písemné návyky; Þ učí samostatnému myšlení – logickému a kritickému; Þ rozvíjí představivost, zlepšuje soustředění a trénuje paměť; Þ přináší všeobecné znalosti, ulehčuje učení a pomáhá dosáhnout úspěchů ve škole; Þ učí děti hodnotám a rozlišování dobra od zla; Þ rozvíjí smysl pro humor a je výbornou zábavou; Þ zabraňuje vzniku závislosti na televizi a počítači; Þ je to únik od nudy, neúspěchů a problémů; Þ chrání dítě před hrozbou ze strany masové kultury; Þ je prevencí patologických jevů; Þ podporuje získávání vědomostí po celý další život.


Starší články:


02.12.2021
Advent na naší škole
Děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří se zapojili do tvorby vánočních ozdob. Letošní stromeček je ozdoben ozdobami v červené a bílé barvě, které doplňují přírodniny. A takhle jsme si naši školu předvánočně vyzdobili .... HL  
29.11.2021
Dílny
Žáci sedmého ročníku měli možnost zažít jaké to je, když něco vyrobí vlastníma rukama. Díky projektu realizované v dílně SPŠ se jim naskytla příležitost vyrobit si obracečku. Manuální práce byla pro žáky příjemnou změnou. Všem se dílo povedlo a domů si každý odnášel svou vlastní, naprosto originální…
26.11.2021
Výroba adventních věnců 2021
V neděli 28.11. začíná krásný adventní čas. V rámci výtvarné výchovy si třída 4.B vyrobila adventní věnce, které budou zdobit náš domov. Práce nám šla od ruky a vánoční dekorace se mooooc povedly. V neděli zapálíme první svíčku a budeme netrpělivě čekat na blížící se Vánoce. Nv
25.11.2021
Bruslení 2021
Ve čtvrtek 25.11 si třídy 4.B a 6.C pěkně zabruslily na kluzišti v Radničním parku. Všem nám to šlo a moc jsme si to užili. Těšíme se na další bruslení. Kr, Nv
18.11.2021
IT Dílny
V úterý navštívily třídy 8.A a 8.C IT dílny v budově SŠGaS v ulici J.Palacha. Workshop vedli pedagogové z fakulty UJEP v Ústí nad Labem. Dětem se práce s roboty líbila. Pracovali se stavebnicí LEGO Mindstorms EV3.  Těšíme se na další pokračování. No
Zobrazit všechny novinky