Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Zahradní slavnost 2018

Ve čtvrtek 14. června se konala již tradiční akce naší školy Zahradní slavnost. Letos byla věnovaná oslavám 100. výročí vzniku samostatného československého státu.  Třídy se svými učiteli se podílely na přípravě programu a výzdobě areálu v barvách trikolory. Program byl sestaven chronologicky, začínal kankánem ve 20. letech 20. století a končil současností.  Opět se projevila kreativita našich žáků i učitelů, takže se bylo celé odpoledne na co dívat a všichni se dobře bavili. Závěr patřil devátým třídám a jejich šerpování.  

Kromě vystoupení jednotlivých tříd bylo ke zhlédnutí ještě mnoho dalšího. U vstupu vítali příchozí vzácní hosté, Tomáš Garrique Masaryk se svým přítelem Karlem Čapkem. Unikátem byla retrotřída, jejíž vybavení zapůjčilo Oblastní muzeum v Mostě. Zájemci mohli využít služeb paní fotografky, a budou tak mít jedinečnou památku na tento den. Při procházce areálem se návštěvníci potěšili žákovskými pracemi a mohli si i zasoutěžit. Zvláštní pozornost si zasloužil amfiteátr, ve kterém byla prezentována díla z výtvarného kurzu a z mezinárodní soutěže Lidice. Od všeobecného shonu si každý mohl odpočinout u ohně.  Ke správnému táboráku patří nejen buřty, ale hlavně kytara a zpěv, obojího bylo dostatek. Všichni odcházeli domů spokojeni a nám nezbývá než poděkovat těm, kteří se podíleli na bezchybném průběhu celého odpoledne, jmenovitě skupině 3D za zapůjčení aparatury a profesionální ozvučení, Oblastnímu muzeu v Mostě za ochotu a spolupráci při zařizování expozice retrotřídy, fotografce Anetě Adlerové a 1. ZŠ za zapůjčení koně. Těšíme se zase za rok.

odkaz na video ze Zahradní slavnosti 2018: 

https://www.facebook.com/StatutarniMestoMost/videos/2001706539862562/


Starší články:


13.11.2018
Přednášky o etiketě
Od pondělí 12. listopadu do středy 14. listopadu probíhají na naší škole přednášky o etiketě stolování. Během těchto 4 dnů se přednášek zúčastní všechny třídy prvního stupně v rámci plnění minimálně preventivního programu. Při přednášce se žáci seznamují nejen s pravidly správného stolování, ale i s…
13.11.2018
Výtvarné práce říjen - listopad 2018
Představujeme výtvarné práce žáků ve třídách i v areálu školy.
09.11.2018
Nabídka pracovního místa
Přijmeme uklízečku na hlavní pracovní poměr. Nástup možný ihned. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 476 703 517. Ing. Blažej Grznár ředitel školy
09.11.2018
Lípy republiky
Lípa vysazená v areálu naší školy při příležitosti 100. výročí vzniku Československa se stala jedním z mnoha národních stromů vysázených po celé České republice. Na naši lípu „Naděje“ je možné se podívat na těchto stránkách https://lipyrepubliky.cz/ (FL)
09.11.2018
Nenech to být NNTB
Naše škola je zapojená do projektu Nenech to být, který pomáhá v odhalování šikany na škole. Další informace, včetně příběhu oběti šikany, najdete na  www.nntb.cz O projektu:  „Primárně fungujeme jako elektronická schránka důvěry, která přeposílá anonymní vzkazy studentů vedení školy. Zároveň se s…
Zobrazit všechny novinky