Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí! Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Korálek na Iuventus in Praga cantat

V sobotu 20. ledna se Korálek, pěvecký sbor naší školy, zúčastnil mezinárodní soutěže pěveckých sborů Iuventus in Praga cantat. Celá akce (letos už její 5. ročník) se koná v kouzelném historickém prostředí Prahy 1, a tak cílem výjezdu bylo také našim zpěvákům historické objekty stověžaté matičky připomenout. Nejprve jsme měli možnost půl hodiny si zazpívat v nádherných starobylých prostorách Kostela sv. Martina ve zdi, kam jsme se odebrali po krátkém zastavení na Betlémském náměstí u Betlémské kaple. Poté jsme spěchali na oběd a pak zase zpátky k Národnímu divadlu, s převlečením do kostýmů v Gymnáziu Jana Palacha a honem do sálu Hlaholu, kde se odehrávala samotná soutěž. Přivítal nás nádherný sál se skvělou akustikou, s trojicí neutrálně se tvářících porotců - jak se později ukázalo, poněkud méně nám nakloněnou. Po našem solidním pěveckém výkonu jsme se vydali opět do staré Prahy, na Staroměstské náměstí. Vychutnali jsme si cestou panorama Hradčan se zimní náladou tiše tekoucí Vltavy s věčně hladovými racky, obdivovali Stavovské divadlo, nasávali nenapodobitelnou atmosféru Staroměstského náměstí ... Navečer  již bylo připraveno opět v Hlaholu slavnostní vyhlášení soutěže. Zařazení našeho sboru do bronzového pásma (i když v jeho horní hranici), stejně tak jako některá i protichůdná písemná vyjádření v hodnocení jednotlivých porotců nás nadchla již méně. Ale otrávit se nenecháme. Jsme zase o něco zkušenější a vylepšovat je pořád co. Vždyť jeden z těchto porotců v jednom z rozhovorů na dotaz, co je dokonalý sbor, kdysi uvedl:  "Připravený, dobře zpívající, muzikální, inteligentní, ukázněný". Jak je vidět, máme stále na čem pracovat...                                                                                                                  sbormistři


Starší články:


15.08.2018
Nabídka pracovního místa - školní asistent
Hledáme na pozici školního asistenta nového pracovníka/ pracovnici. Kontakt na pana ředitele: reditel@11zsmost.cz Kvalifikační požadavek: SŠ pedagogického směru, popř SŠ nebo SOU s ukončeným kurzem asistenta pedagoga Nástup: 3.9.2018.
30.06.2018
Prázdniny
Přejeme všem krásné prázdniny .... a těšíme se v příštím školním roce
27.06.2018
Školní olympiáda
Konec školního roku jsme jako obvykle slavili i sportovně. Žáci 1. stupně zastupující různé evropské státy byli na úterní školní olympiádu dobře připraveni. Bylo pro ně připraveno celkem 17 stanovišť, na kterých museli prokázat své dovednosti a také zručnost. 5 disciplín bylo bodovaných a tam se dět…
26.06.2018
Hravý architekt
Hravý architekt je mezinárodní výtvarně-architektonický projekt pro děti 3. a 4. tříd základních škol. Byl založen v roce 2013 jako součást architektonického festivalu Architecture Week Praha. Dnes už ale tvoří samostatnou jednotku. Cílem projektu je dětem poutavou a jedinečnou formou přiblížit svět…
24.06.2018
PUTOVNÍ VÝSTAVA „100 let od vzniku samostatného Československa“
Žáci 8. B navštívili výstavu v místním muzeu věnovanou 100. výročí vzniku Československa. Výstava na 16 panelech, které byly připravovány téměř 3 měsíce, mapuje především situaci vzniku Československa u nás, v Ústeckém kraji. Na konci 1. světové války, kdy všude panovala bída, nedostatek potravin, e…
Zobrazit všechny novinky