Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Korálek na Iuventus in Praga cantat

V sobotu 20. ledna se Korálek, pěvecký sbor naší školy, zúčastnil mezinárodní soutěže pěveckých sborů Iuventus in Praga cantat. Celá akce (letos už její 5. ročník) se koná v kouzelném historickém prostředí Prahy 1, a tak cílem výjezdu bylo také našim zpěvákům historické objekty stověžaté matičky připomenout. Nejprve jsme měli možnost půl hodiny si zazpívat v nádherných starobylých prostorách Kostela sv. Martina ve zdi, kam jsme se odebrali po krátkém zastavení na Betlémském náměstí u Betlémské kaple. Poté jsme spěchali na oběd a pak zase zpátky k Národnímu divadlu, s převlečením do kostýmů v Gymnáziu Jana Palacha a honem do sálu Hlaholu, kde se odehrávala samotná soutěž. Přivítal nás nádherný sál se skvělou akustikou, s trojicí neutrálně se tvářících porotců - jak se později ukázalo, poněkud méně nám nakloněnou. Po našem solidním pěveckém výkonu jsme se vydali opět do staré Prahy, na Staroměstské náměstí. Vychutnali jsme si cestou panorama Hradčan se zimní náladou tiše tekoucí Vltavy s věčně hladovými racky, obdivovali Stavovské divadlo, nasávali nenapodobitelnou atmosféru Staroměstského náměstí ... Navečer  již bylo připraveno opět v Hlaholu slavnostní vyhlášení soutěže. Zařazení našeho sboru do bronzového pásma (i když v jeho horní hranici), stejně tak jako některá i protichůdná písemná vyjádření v hodnocení jednotlivých porotců nás nadchla již méně. Ale otrávit se nenecháme. Jsme zase o něco zkušenější a vylepšovat je pořád co. Vždyť jeden z těchto porotců v jednom z rozhovorů na dotaz, co je dokonalý sbor, kdysi uvedl:  "Připravený, dobře zpívající, muzikální, inteligentní, ukázněný". Jak je vidět, máme stále na čem pracovat...                                                                                                                  sbormistři


Starší články:


15.10.2018
Virtuální realita u nás na škole!
V pátek 12.10.se žáci šestých tříd zúčastnili akce, kterou pro ně připravilo Centrum virtuální reality BRIDGE VR Most. Postřehy a zážitky některých žáků: Píše se pátek, přesněji 12.10 a na naši školu přišli lidé, co provozují virtuální realitu. Tak jsme si jí šli vyzkoušet. I paní učitelka si jí v…
09.10.2018
Nenech to být NNTB
Naše škola je zapojená do projektu Nenech to být, který pomáhá v odhalování šikany na škole. Další informace, včetně příběhu oběti šikany, najdete na  www.nntb.cz O projektu:  „Primárně fungujeme jako elektronická schránka důvěry, která přeposílá anonymní vzkazy studentů vedení školy. Zároveň se s…
07.10.2018
Výtvarné práce září 2018
Představujeme výtvarné práce žáků ve třídách i v areálu školy.
30.09.2018
Začínáme s výukou Dějepisu - Exkurze v městském archivu
27. 9. 2018 se všechny šesté třídy  vydaly na exkurzi do městského archivu. V rámci dějepisné výuky se seznámily s určením této instituce. „Archivem nás provázel pan archivář. Už víme, že tato budova je určená k uchovávání písemných pramenů. Viděli jsme spoustu listin, pergamenů. Listovali jsme kni…
26.09.2018
Evropský den jazyků
Dne 24. 9. měli žáci poprvé možnost se seznámit s projektem věnovaným Evropskému dni jazyků, který se tradičně koná 26.9. Žáci 6. až 9. ročníků se zapojili do různých soutěží, jejichž cílem bylo poznání zajímavostí evropských států a metropolí. Plnění úkolů, jako například skládání puzzle hlavních …
Zobrazit všechny novinky