Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Virtuální realita u nás na škole!

V pátek 12.10.se žáci šestých tříd zúčastnili akce, kterou pro ně připravilo Centrum virtuální reality BRIDGE VR Most.

Postřehy a zážitky některých žáků:

Píše se pátek, přesněji 12.10 a na naši školu přišli lidé, co provozují virtuální realitu. Tak jsme si jí šli vyzkoušet. I paní učitelka si jí vyzkoušela a podle jejího výrazu byla nadšená. A za mě- skvělý zážitek. Všichni byli milí a hodní. Celá naše třída si to užila a všichni jsme se nasmáli. (žák 6.tř.)

V pátek 12.10. se konala akce, která ukázala našim žákům virtuální realitu.V nabídce bylo proniknout do lidského těla, podívat se do hlubin moře, stát se opravářem, 3D malování, překonat strach z výšek. Já sama jsem si vyzkoušela proniknout do hlubin moře a bylo to úžasné. (Míša 6.B)

V pátek 12.10. byla naše třída v tělocvičně na virtuální realitě. Byly tam různé programy, např.: kreslení ve vzduchu, podmořský svět a lidské tělo. Nejčastější výběr žáků bylo kreslení a podmořský svět. I paní učitelka si vyzkoušela malování ve vzduchu.Paní učitelce to šlo dobře, ale když šla po prkně na mrakodrapu, tak šlápla do prázdna a spadla dolů. Na obrazovce se objevila bílá barva a začala hrát uklidňující hudba. (Klára 6.C)


Starší články:


24.03.2019
Okresní kolo recitační soutěže 2019
Ve středu 20. března proběhlo v prostorách ZUŠ F. L. Gassmanna okresní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo osm žáků. Sofie Manencová z 5.C získala čestné uznání poroty za přirozený dětský projev. Blahopřejeme. (Fia)
19.03.2019
Zápis do prvních tříd
Vážení rodiče, zveme vás a vaše budoucí prvňáčky na zápis do 1. třídy, který se koná 4. a 5. dubna 2019 vždy od 14 do 17 hodin. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad školní docházky. K zápisu …
18.03.2019
Podpora čtenářské gramotnosti – přírodní vědy
Žáci sedmých tříd se v prvním březnovém týdnu zapojili do projektu „Podpora čtenářské gramotnosti na Mostecku“. V hodinách přírodopisu pracovali s odbornou literaturou, kde vyhledávali, třídili a zpracovávali informace o savcích žijících v různých ekosystémech. Z atlasů, encyklopedií a další odborné…
18.03.2019
Práce s textem Hacknutá čeština
Žáci 7.B se během týdne podpory čtenářské gramotnosti měli možnost seznámit  s ukázkami zajímavé knihy, se kterou v hodině pracovali. Tou knihou byla Hacknutá čeština - Neortodoxní slovník dnešní mateřštiny od Martina Kavky. Nejdřív jim byl objasněn výraz „neortodoxní“ a brzy dali objasnění za pravd…
08.03.2019
Týden s Harry Potterem
Tento týden jsme se velice bavili. Ocitli jsme se ve škole čar a kouzel, v Bradavicích. Nejdříve si každý jednotlivec vylosoval z moudrého klobouku danou kolej, podle ní jsme se rozdělili do skupin. Plnili jsme všelijaké úkoly, kreslili jsme erby jednotlivých kolejí, vymýšleli jsme si vlastní čarodě…
Zobrazit všechny novinky