Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Virtuální realita u nás na škole!

V pátek 12.10.se žáci šestých tříd zúčastnili akce, kterou pro ně připravilo Centrum virtuální reality BRIDGE VR Most.

Postřehy a zážitky některých žáků:

Píše se pátek, přesněji 12.10 a na naši školu přišli lidé, co provozují virtuální realitu. Tak jsme si jí šli vyzkoušet. I paní učitelka si jí vyzkoušela a podle jejího výrazu byla nadšená. A za mě- skvělý zážitek. Všichni byli milí a hodní. Celá naše třída si to užila a všichni jsme se nasmáli. (žák 6.tř.)

V pátek 12.10. se konala akce, která ukázala našim žákům virtuální realitu.V nabídce bylo proniknout do lidského těla, podívat se do hlubin moře, stát se opravářem, 3D malování, překonat strach z výšek. Já sama jsem si vyzkoušela proniknout do hlubin moře a bylo to úžasné. (Míša 6.B)

V pátek 12.10. byla naše třída v tělocvičně na virtuální realitě. Byly tam různé programy, např.: kreslení ve vzduchu, podmořský svět a lidské tělo. Nejčastější výběr žáků bylo kreslení a podmořský svět. I paní učitelka si vyzkoušela malování ve vzduchu.Paní učitelce to šlo dobře, ale když šla po prkně na mrakodrapu, tak šlápla do prázdna a spadla dolů. Na obrazovce se objevila bílá barva a začala hrát uklidňující hudba. (Klára 6.C)


Starší články:


11.01.2019
Vánoční koncert
V úterý 18.12.2018 patřily prostory Městského divadla v Mostě 11.ZŠ. Konal se tradiční vánoční koncert, který připravili zpěváci všech tří sborů naší školy – Kamínku, Perličky a Korálku. Jejich sbormistři vybrali repertoár složený převážně z koled a vánočních písní, ale zaplněné divadlo mělo možnost…
09.01.2019
Tvoření s dětmi z MŠ Hutnická
V úterý 8. 1 a ve středu 9. 1 navštívily třídy 5. A. a 5. B děti z MŠ Pastelka. Malí předškoláci přišli na tradiční tvoření. Letos si děti vyrobily sněhuláka z papíru, s kterým jim pomáhali starší kamarádi z pátých tříd. HL.
08.01.2019
Ředitelské volno
V souladu se zákonem 561/2004 Sb. §24, odstavec 2, Vám oznamuji, že vzhledem k plánované prořezávce zeleně je na den 4. 2. 2019 z organizačních důvodů vyhlášen volný den, tzv. ředitelské volno. Provoz školní družiny bude zajištěn od 7:00 do 16:00 při minimálním počtu 12 přihlášených žáků. V tento de…
07.01.2019
Schody
Takový schody do nebe, postavit chtěl bych pro tebe...zpívá se v jedné známé písničce. Dokonce i obyčejné schody se můžou stát součástí edukativního procesu, stačí je správně využít. Nám k tomu posloužily polepy na schodech s nepravidelnými slovesy. Žáci tak mají možnost si na třech pavilonech pr…
20.12.2018
Vánoční dílny
Dne 20. prosince se konaly vánoční dílny. Ráno jsme se sešli v  určených týmech a vyrazili jsme  do jednotlivých tříd. Ve 2. B jsme vyráběli anděly a trošku zpívali, ve 4. A jsme si říkali různé vánoční zvyky, vyráběli prasátka a krájeli jablka. V malé hudebně jsme zpívali koledy, v 5.A jsme dělali …
Zobrazit všechny novinky