Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí! Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Vikingové na naší škole

Dne 11.1. 2018 se na 11. ZŠ konala přednáška. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. že Vikingové nebývali neupravení a smradlaví lidé, byli čistotní. Do přednášky byly zařazeny i ukázky, do kterých se zapojili i žáci. Jedna ukázka obsahovala například to, jak Vikingové bojovali. Druhá ukázka byla o tom jak určovali kam mají plout. Přednáška se mi líbila.

Natálie Nehézová

Dozvěděli jsme se mnoho nových informací. Viděli jsme, jak mohl vypadat boj. Pořadatelé byli z Pardubic. Někteří si mohli vyzkoušet bojové formace.Viděli jsme, jak Vikingové chodili oblečeni. 

Ondřej Fiala

Na přednášce jsme se dozvěděli, co v době Vikingové na sobě nosili, jakým způsobem se bránili a bojovali. Některé děti si i mohly vyzkoušet výcvik Vikingů. Na konci pořadu jsme mohli vidět zápas mezi Vikingy.

Tereza Tůmová

Dozvěděli jsme se o životě Vikingů, o zbraních, které používali, a jaké oblečení nosili. Do přednášky byli zařazeni někteří naši žáci, zkoušeli si plavbu na lodi, obranu Vikingů a útok. Bylo to poučné a určitě se to žákům líbilo.

Nikola Potočková

Na přednášku přijeli z Pardubic dva muži, kteří pracují v šermířském divadle. Zapojili i děti z publika jako posádku. Tato akce se mi velmi líbila.  

Lucie Eisenmayerová

Žáci se dozvěděli nové informace. Jako například jaké měli Vikingové zbraně, jaké postavení měly ženy. Dokonce si vybrali pár žáků, aby jim tvořili posádku. Přednáška byla zajímavě zpracována.

Tereza Zebishová


Starší články:


15.08.2018
Nabídka pracovního místa - školní asistent
Hledáme na pozici školního asistenta nového pracovníka/ pracovnici. Kontakt na pana ředitele: reditel@11zsmost.cz Kvalifikační požadavek: SŠ pedagogického směru, popř SŠ nebo SOU s ukončeným kurzem asistenta pedagoga Nástup: 3.9.2018.
30.06.2018
Prázdniny
Přejeme všem krásné prázdniny .... a těšíme se v příštím školním roce
27.06.2018
Školní olympiáda
Konec školního roku jsme jako obvykle slavili i sportovně. Žáci 1. stupně zastupující různé evropské státy byli na úterní školní olympiádu dobře připraveni. Bylo pro ně připraveno celkem 17 stanovišť, na kterých museli prokázat své dovednosti a také zručnost. 5 disciplín bylo bodovaných a tam se dět…
26.06.2018
Hravý architekt
Hravý architekt je mezinárodní výtvarně-architektonický projekt pro děti 3. a 4. tříd základních škol. Byl založen v roce 2013 jako součást architektonického festivalu Architecture Week Praha. Dnes už ale tvoří samostatnou jednotku. Cílem projektu je dětem poutavou a jedinečnou formou přiblížit svět…
24.06.2018
PUTOVNÍ VÝSTAVA „100 let od vzniku samostatného Československa“
Žáci 8. B navštívili výstavu v místním muzeu věnovanou 100. výročí vzniku Československa. Výstava na 16 panelech, které byly připravovány téměř 3 měsíce, mapuje především situaci vzniku Československa u nás, v Ústeckém kraji. Na konci 1. světové války, kdy všude panovala bída, nedostatek potravin, e…
Zobrazit všechny novinky