Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí! Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Vikingové na naší škole

Dne 11.1. 2018 se na 11. ZŠ konala přednáška. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. že Vikingové nebývali neupravení a smradlaví lidé, byli čistotní. Do přednášky byly zařazeny i ukázky, do kterých se zapojili i žáci. Jedna ukázka obsahovala například to, jak Vikingové bojovali. Druhá ukázka byla o tom jak určovali kam mají plout. Přednáška se mi líbila.

Natálie Nehézová

Dozvěděli jsme se mnoho nových informací. Viděli jsme, jak mohl vypadat boj. Pořadatelé byli z Pardubic. Někteří si mohli vyzkoušet bojové formace.Viděli jsme, jak Vikingové chodili oblečeni. 

Ondřej Fiala

Na přednášce jsme se dozvěděli, co v době Vikingové na sobě nosili, jakým způsobem se bránili a bojovali. Některé děti si i mohly vyzkoušet výcvik Vikingů. Na konci pořadu jsme mohli vidět zápas mezi Vikingy.

Tereza Tůmová

Dozvěděli jsme se o životě Vikingů, o zbraních, které používali, a jaké oblečení nosili. Do přednášky byli zařazeni někteří naši žáci, zkoušeli si plavbu na lodi, obranu Vikingů a útok. Bylo to poučné a určitě se to žákům líbilo.

Nikola Potočková

Na přednášku přijeli z Pardubic dva muži, kteří pracují v šermířském divadle. Zapojili i děti z publika jako posádku. Tato akce se mi velmi líbila.  

Lucie Eisenmayerová

Žáci se dozvěděli nové informace. Jako například jaké měli Vikingové zbraně, jaké postavení měly ženy. Dokonce si vybrali pár žáků, aby jim tvořili posádku. Přednáška byla zajímavě zpracována.

Tereza Zebishová


Starší články:


20.02.2018
Okresní kolo olympiády v německém jazyce
OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE KATEGORIE II.A 2.MÍSTO ELIŠKA MAŠKOVÁ 9.B. GRATULUJEME (HEI)
20.02.2018
Fyzioterapeut u nás
20. 2. 2018 k nám zavítal vedoucí fyzioterapeut Ústřední vojenské nemocnice Praha, pan Mgr. David Vrbický, hlavní fyzioterapeut Českého olympijského týmu vodních sportů a fyzioterapeutka Bc. Ivana Emmerová. Tato návštěva byla součástí výuky zdravého životního stylu. Besedovalo se o správn…
13.02.2018
Výtvarné práce leden - únor
Představujeme výtvarné práce žáků ve třídách i v areálu školy.
09.02.2018
Hledáme pracovnici na úklid
Základní škola, Most, Obránců míru 2944, po (11.ZŠ Most) přijme pracovnici na pozici uklízečky, a to na plný (6-8 hod. a 12-18 hod. - dělená směna) úvazek, na dobu neurčitou. Bonusem jsou obědy dotované z FKSP a školní prostředí. Kontakt: 476 703 463, 476 703 517
31.01.2018
Projekt EDISON
Vážení rodiče, jak už jsme Vás informovali na třídních schůzkách, naše škola se ve dnech 28. 1. - 4. 2. 2018 na základě spolupráce se společností AIESEC zúčastní projektu Edison. V tyto dny k nám zavítá skupina šesti zahraničních stážistů z různých částí světa, aby se s našimi žáky vzájemně seznamo…
Zobrazit všechny novinky