Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí! Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Stříbro a zlato si odnesly Perlička s Korálkem

Dne 23. března se oba dva sbory naší školy zúčastnily krajského kola postupové přehlídky dětských a mládežnických pěveckých sborů pořádané organizací NIPOS - Artama Praha. Stejně jako v loňském roce proběhla i ta letošní soutěž v Litoměřicích, v krásných prostorách auly tamní základní školy.  Na akci se oba naše sbory pečlivě připravovaly, vždyť ve vymezených deseti soutěžních minutách měly přesvědčit posluchače a hlavně porotu o svých interpretačních kvalitách: kvalitním tónu, rozmanitém repertoáru, dynamickém projevu, zdařilé dramaturgii, chuti do zpěvu aj. Perlička měla ve své kategorii opravdu nabito. Ale ani v tomto početném zastoupení ostatních sborů se neztratila a vyzpívala si stříbrné pásmo.  Korálek měl za soupeře pouze tři sbory. Byly to však sbory ze základních uměleckých škol z Ústí n.L., Lovosic a Děčína.  A to je vždy těžká konkurence, neboť jsou to sbory výběrové nikoli z jedné základky, ale z celého města a jeho okolí. Vždyť například Pomněnky z Děčína byly loňským vítězem celé soutěže! Korálek ale podal jeden ze svých nejlepších letošních výkonů a soustředěným provedením svých obtížných a rozmanitých skladeb zaujal porotu. To ho také chválila za přirozený bezvadný tón. Výkon Korálku byl oceněn zlatým pásmem, což byla pro děti i sbormistry sladká odměna za tvrdou přípravu a celoroční práci sboru.

sbormistři Korálku

Litoměřice


Starší články:


30.06.2018
Prázdniny
Přejeme všem krásné prázdniny .... a těšíme se v příštím školním roce
27.06.2018
Školní olympiáda
Konec školního roku jsme jako obvykle slavili i sportovně. Žáci 1. stupně zastupující různé evropské státy byli na úterní školní olympiádu dobře připraveni. Bylo pro ně připraveno celkem 17 stanovišť, na kterých museli prokázat své dovednosti a také zručnost. 5 disciplín bylo bodovaných a tam se dět…
26.06.2018
Hravý architekt
Hravý architekt je mezinárodní výtvarně-architektonický projekt pro děti 3. a 4. tříd základních škol. Byl založen v roce 2013 jako součást architektonického festivalu Architecture Week Praha. Dnes už ale tvoří samostatnou jednotku. Cílem projektu je dětem poutavou a jedinečnou formou přiblížit svět…
24.06.2018
PUTOVNÍ VÝSTAVA „100 let od vzniku samostatného Československa“
Žáci 8. B navštívili výstavu v místním muzeu věnovanou 100. výročí vzniku Československa. Výstava na 16 panelech, které byly připravovány téměř 3 měsíce, mapuje především situaci vzniku Československa u nás, v Ústeckém kraji. Na konci 1. světové války, kdy všude panovala bída, nedostatek potravin, e…
20.06.2018
Jako lázeňští šviháci .... 7. B, 8. B
………s těmito pocity, dojmy a plní zážitků jsme se vraceli z celodenního výletu v Karlových Varech. V tomto údolí, na soutoku říčky Teplé a Ohře, strávili jsme krásný, slunečný den. Ochutnali jsme z termálních pramenů, pokochali se secesní architekturou, 417 metrů jsme se projeli lanovkou, viděli čty…
Zobrazit všechny novinky