Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Stříbro a zlato si odnesly Perlička s Korálkem

Dne 23. března se oba dva sbory naší školy zúčastnily krajského kola postupové přehlídky dětských a mládežnických pěveckých sborů pořádané organizací NIPOS - Artama Praha. Stejně jako v loňském roce proběhla i ta letošní soutěž v Litoměřicích, v krásných prostorách auly tamní základní školy.  Na akci se oba naše sbory pečlivě připravovaly, vždyť ve vymezených deseti soutěžních minutách měly přesvědčit posluchače a hlavně porotu o svých interpretačních kvalitách: kvalitním tónu, rozmanitém repertoáru, dynamickém projevu, zdařilé dramaturgii, chuti do zpěvu aj. Perlička měla ve své kategorii opravdu nabito. Ale ani v tomto početném zastoupení ostatních sborů se neztratila a vyzpívala si stříbrné pásmo.  Korálek měl za soupeře pouze tři sbory. Byly to však sbory ze základních uměleckých škol z Ústí n.L., Lovosic a Děčína.  A to je vždy těžká konkurence, neboť jsou to sbory výběrové nikoli z jedné základky, ale z celého města a jeho okolí. Vždyť například Pomněnky z Děčína byly loňským vítězem celé soutěže! Korálek ale podal jeden ze svých nejlepších letošních výkonů a soustředěným provedením svých obtížných a rozmanitých skladeb zaujal porotu. To ho také chválila za přirozený bezvadný tón. Výkon Korálku byl oceněn zlatým pásmem, což byla pro děti i sbormistry sladká odměna za tvrdou přípravu a celoroční práci sboru.

sbormistři Korálku

Litoměřice


Starší články:


15.10.2018
Virtuální realita u nás na škole!
V pátek 12.10.se žáci šestých tříd zúčastnili akce, kterou pro ně připravilo Centrum virtuální reality BRIDGE VR Most. Postřehy a zážitky některých žáků: Píše se pátek, přesněji 12.10 a na naši školu přišli lidé, co provozují virtuální realitu. Tak jsme si jí šli vyzkoušet. I paní učitelka si jí v…
09.10.2018
Nenech to být NNTB
Naše škola je zapojená do projektu Nenech to být, který pomáhá v odhalování šikany na škole. Další informace, včetně příběhu oběti šikany, najdete na  www.nntb.cz O projektu:  „Primárně fungujeme jako elektronická schránka důvěry, která přeposílá anonymní vzkazy studentů vedení školy. Zároveň se s…
07.10.2018
Výtvarné práce září 2018
Představujeme výtvarné práce žáků ve třídách i v areálu školy.
30.09.2018
Začínáme s výukou Dějepisu - Exkurze v městském archivu
27. 9. 2018 se všechny šesté třídy  vydaly na exkurzi do městského archivu. V rámci dějepisné výuky se seznámily s určením této instituce. „Archivem nás provázel pan archivář. Už víme, že tato budova je určená k uchovávání písemných pramenů. Viděli jsme spoustu listin, pergamenů. Listovali jsme kni…
26.09.2018
Evropský den jazyků
Dne 24. 9. měli žáci poprvé možnost se seznámit s projektem věnovaným Evropskému dni jazyků, který se tradičně koná 26.9. Žáci 6. až 9. ročníků se zapojili do různých soutěží, jejichž cílem bylo poznání zajímavostí evropských států a metropolí. Plnění úkolů, jako například skládání puzzle hlavních …
Zobrazit všechny novinky