Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí! Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Novinky

Projekt EDISON

16.01.2018 - Vážení rodiče, jak už jsme Vás informovali na třídních schůzkách, naše škola se ve dnech 28. 1. - 4. 2. 2018 na základě spolupráce se společností AIESEC zúčastní projektu Edison. V tyto dny k nám zavítá skupina šesti zahraničních stážistů z různých částí světa, aby se s našimi žáky vzájemně seznamovali s tradicemi a kulturou, d… Celý článek

Prevence na naší škole

13.01.2018 - Již několik let naše škola pravidelně spolupracuje v oblasti prevence (Minimálního preventivního plánu) s městskou policií. V rámci této spolupráce preventisté městské policie nabízí a realizují besedy a přednášky ve všech ročnících prvního i druhého stupně naší školy. Témata a zaměření těchto besed jsou „šitá“ na aktuální prob… Celý článek

Vikingové na naší škole

11.01.2018 - Dne 11.1. 2018 se na 11. ZŠ konala přednáška. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. že Vikingové nebývali neupravení a smradlaví lidé, byli čistotní. Do přednášky byly zařazeny i ukázky, do kterých se zapojili i žáci. Jedna ukázka obsahovala například to, jak Vikingové bojovali. Druhá ukázka byla o tom jak určovali k… Celý článek

Vánoce na statku

21.12.2017 - Ve čtvrtek 21.12. navštívili žáci 1.A a všichni druháci vánočně vyzdobený Cífkův statek ve skanzenu v Třebízi. Byly jim tu  předvedeny zvyky  a připomenuty některé svátky, které doprovází adventní období. Viděli, jak se celé hospodářství připravuje na Štědrý den. Hospodář děti pozval do síně a do šenkovny, kde vyprávěl o tom, ja… Celý článek

Návštěva dětí z MŠ u nás ve škole

21.12.2017 - 18. a 19. 12. nás ve druhých třídách navštívily děti z mateřské školky Hutnická. Pohádkové hádanky, čtení, vyhledávání obrázků a společné psaní se všem  líbilo. Pracovali jsme i ve skupinkách a předškoláčci si na chvilku v našich lavicích vyzkoušeli pocity opravdových školáků. A že je před Vánoci, zazpívali jsme si také s chutí … Celý článek

Vánoční koncert sborů 11. ZŠ

21.12.2017 - Prosinec je již tradičně věnován pořádání vánočního koncertu Korálku a jeho dvou sborů přípravných - Perličky a Kamínku - v prostorách Městského divadla v Mostě. Zpěváci i sbormistři tak mají jedinečnou příležitost před rodiči žáků a přáteli sborového zpěvu společně prezentovat své pěvecké dovednosti, výsledky své náročné práce,… Celý článek

Vánoční pověry a tradice v Krušných horách

19.12.2017 - V pondělí 18. prosince vyjely třídy 6.A a 6.B do Krušných hor, aby  v Horském areálu Lesná strávily den plný kouzelné atmosféry provoněný purpurou a perníčky za zvuku vánočních koled přímo v idylickém prostředí Krušnohorského muzea. Děti se dověděly, jak se dříve zdobil stromeček, jak hospodyňka prostírala štědrovečerní stůl. V … Celý článek

Pomáháme

19.12.2017 - Žáci a zaměstnci naší školy pomohli v této adventní době částkou 5700,-. Tak jako loni jsme darovali tuto částku prostřednictvím pořadu Adventní koncerty, které vysílala Česká televize. Čtvrtý Adventní koncert byl vysílán přímým přenosem z kostela sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně. Byl věnován SOS dětským vesničkám, které poskyt… Celý článek

1 2 3 4 5 6 7

16.01.2018
Projekt EDISON
Vážení rodiče, jak už jsme Vás informovali na třídních schůzkách, naše škola se ve dnech 28. 1. - 4. 2. 2018 na základě spolupráce se společností AIESEC zúčastní projektu Edison. V tyto dny k nám zavítá skupina šesti zahraničních stážistů z různých částí světa, aby se s našimi žáky vzájemně seznamo…
13.01.2018
Prevence na naší škole
Již několik let naše škola pravidelně spolupracuje v oblasti prevence (Minimálního preventivního plánu) s městskou policií. V rámci této spolupráce preventisté městské policie nabízí a realizují besedy a přednášky ve všech ročnících prvního i druhého stupně naší školy. Témata a zaměření těchto bese…
11.01.2018
Vikingové na naší škole
Dne 11.1. 2018 se na 11. ZŠ konala přednáška. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. že Vikingové nebývali neupravení a smradlaví lidé, byli čistotní. Do přednášky byly zařazeny i ukázky, do kterých se zapojili i žáci. Jedna ukázka obsahovala například to, jak Vikingové bojovali. Druhá uk…
21.12.2017
Vánoce na statku
Ve čtvrtek 21.12. navštívili žáci 1.A a všichni druháci vánočně vyzdobený Cífkův statek ve skanzenu v Třebízi. Byly jim tu  předvedeny zvyky  a připomenuty některé svátky, které doprovází adventní období. Viděli, jak se celé hospodářství připravuje na Štědrý den. Hospodář děti pozval do síně a do še…
21.12.2017
Návštěva dětí z MŠ u nás ve škole
18. a 19. 12. nás ve druhých třídách navštívily děti z mateřské školky Hutnická. Pohádkové hádanky, čtení, vyhledávání obrázků a společné psaní se všem  líbilo. Pracovali jsme i ve skupinkách a předškoláčci si na chvilku v našich lavicích vyzkoušeli pocity opravdových školáků. A že je před Vánoci, z…
Zobrazit všechny novinky