Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

KORÁLEK hostil pěvecký sbor z holandského Meppelu

Pěvecký sbor Korálek měl v tomto týdnu skvělou příležitost reprezentovat naše umění a dlouholetou práci během návštěvy holandského pěveckého sboru Viva la Musica.

Sbor sdružuje dívky ve věku od 12 let do 19 let, které mají zájem dále studovat hudbu. Pod vedením své sbormistryně Cecil pracují na svém repertoáru, ale především na technice zpěvu, a to velice soustředěně a intenzivně.

Naše děti měly možnost sledovat jejich práci při zkoušce a následném vystoupení na zámku v Litvínově. Tam jsme odjeli v neděli 21. října dopoledne. Po prohlídce areálu oba sbory nasedly do autobusů a byly odvezeny do německého Marienbergu. Od 14 hodin obě umělecká tělesa vystoupila s koncertním programem v muzeu koňského žentouru.

V úterý dopoledne navštívili Holanďané naši školu a absolvovali program projektu Den stromů a Dýňobraní. Program se jim velice líbil, nadšeně pracovali s našimi žáky. V pravé poledne je potom uvítal i náš pan ředitel a předal jim dárky od magistrátu města Most.

Odpoledne oba sbory odcestovaly do Teplic, kde ve velkém sále domu kultury zpívaly koncert ke 100. výročí vzniku Československa. Na koncertě spolupracovaly i tři pěvecké sbory ze ZŠ Maršovská z Teplic: Písklata, Poupata a Fontána. Byla to další příležitost porovnat své dovednosti a poznat práci jiných sborových těles.

Holandští hosté se večer srdečně loučili a děkovali za pohostinství, péči, pěkně vystavěný program a za možnost zazpívat si v našem regionu.

Sbormistryně Dana Hodačová a Libuše Kulíšková

Holandský sbor a Korálek


Starší články:


13.11.2018
Přednášky o etiketě
Od pondělí 12. listopadu do středy 14. listopadu probíhají na naší škole přednášky o etiketě stolování. Během těchto 4 dnů se přednášek zúčastní všechny třídy prvního stupně v rámci plnění minimálně preventivního programu. Při přednášce se žáci seznamují nejen s pravidly správného stolování, ale i s…
13.11.2018
Výtvarné práce říjen - listopad 2018
Představujeme výtvarné práce žáků ve třídách i v areálu školy.
09.11.2018
Nabídka pracovního místa
Přijmeme uklízečku na hlavní pracovní poměr. Nástup možný ihned. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 476 703 517. Ing. Blažej Grznár ředitel školy
09.11.2018
Lípy republiky
Lípa vysazená v areálu naší školy při příležitosti 100. výročí vzniku Československa se stala jedním z mnoha národních stromů vysázených po celé České republice. Na naši lípu „Naděje“ je možné se podívat na těchto stránkách https://lipyrepubliky.cz/ (FL)
09.11.2018
Nenech to být NNTB
Naše škola je zapojená do projektu Nenech to být, který pomáhá v odhalování šikany na škole. Další informace, včetně příběhu oběti šikany, najdete na  www.nntb.cz O projektu:  „Primárně fungujeme jako elektronická schránka důvěry, která přeposílá anonymní vzkazy studentů vedení školy. Zároveň se s…
Zobrazit všechny novinky