Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

KORÁLEK hostil pěvecký sbor z holandského Meppelu

Pěvecký sbor Korálek měl v tomto týdnu skvělou příležitost reprezentovat naše umění a dlouholetou práci během návštěvy holandského pěveckého sboru Viva la Musica.

Sbor sdružuje dívky ve věku od 12 let do 19 let, které mají zájem dále studovat hudbu. Pod vedením své sbormistryně Cecil pracují na svém repertoáru, ale především na technice zpěvu, a to velice soustředěně a intenzivně.

Naše děti měly možnost sledovat jejich práci při zkoušce a následném vystoupení na zámku v Litvínově. Tam jsme odjeli v neděli 21. října dopoledne. Po prohlídce areálu oba sbory nasedly do autobusů a byly odvezeny do německého Marienbergu. Od 14 hodin obě umělecká tělesa vystoupila s koncertním programem v muzeu koňského žentouru.

V úterý dopoledne navštívili Holanďané naši školu a absolvovali program projektu Den stromů a Dýňobraní. Program se jim velice líbil, nadšeně pracovali s našimi žáky. V pravé poledne je potom uvítal i náš pan ředitel a předal jim dárky od magistrátu města Most.

Odpoledne oba sbory odcestovaly do Teplic, kde ve velkém sále domu kultury zpívaly koncert ke 100. výročí vzniku Československa. Na koncertě spolupracovaly i tři pěvecké sbory ze ZŠ Maršovská z Teplic: Písklata, Poupata a Fontána. Byla to další příležitost porovnat své dovednosti a poznat práci jiných sborových těles.

Holandští hosté se večer srdečně loučili a děkovali za pohostinství, péči, pěkně vystavěný program a za možnost zazpívat si v našem regionu.

Sbormistryně Dana Hodačová a Libuše Kulíšková

Holandský sbor a Korálek


Starší články:


11.01.2019
Vánoční koncert
V úterý 18.12.2018 patřily prostory Městského divadla v Mostě 11.ZŠ. Konal se tradiční vánoční koncert, který připravili zpěváci všech tří sborů naší školy – Kamínku, Perličky a Korálku. Jejich sbormistři vybrali repertoár složený převážně z koled a vánočních písní, ale zaplněné divadlo mělo možnost…
09.01.2019
Tvoření s dětmi z MŠ Hutnická
V úterý 8. 1 a ve středu 9. 1 navštívily třídy 5. A. a 5. B děti z MŠ Pastelka. Malí předškoláci přišli na tradiční tvoření. Letos si děti vyrobily sněhuláka z papíru, s kterým jim pomáhali starší kamarádi z pátých tříd. HL.
08.01.2019
Ředitelské volno
V souladu se zákonem 561/2004 Sb. §24, odstavec 2, Vám oznamuji, že vzhledem k plánované prořezávce zeleně je na den 4. 2. 2019 z organizačních důvodů vyhlášen volný den, tzv. ředitelské volno. Provoz školní družiny bude zajištěn od 7:00 do 16:00 při minimálním počtu 12 přihlášených žáků. V tento de…
07.01.2019
Schody
Takový schody do nebe, postavit chtěl bych pro tebe...zpívá se v jedné známé písničce. Dokonce i obyčejné schody se můžou stát součástí edukativního procesu, stačí je správně využít. Nám k tomu posloužily polepy na schodech s nepravidelnými slovesy. Žáci tak mají možnost si na třech pavilonech pr…
20.12.2018
Vánoční dílny
Dne 20. prosince se konaly vánoční dílny. Ráno jsme se sešli v  určených týmech a vyrazili jsme  do jednotlivých tříd. Ve 2. B jsme vyráběli anděly a trošku zpívali, ve 4. A jsme si říkali různé vánoční zvyky, vyráběli prasátka a krájeli jablka. V malé hudebně jsme zpívali koledy, v 5.A jsme dělali …
Zobrazit všechny novinky