Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

Novinky

Okresní kolo recitační soutěže 2019

24.03.2019 - Ve středu 20. března proběhlo v prostorách ZUŠ F. L. Gassmanna okresní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo osm žáků. Sofie Manencová z 5.C získala čestné uznání poroty za přirozený dětský projev. Blahopřejeme. (Fia)… Celý článek

Zápis do prvních tříd

19.03.2019 - Vážení rodiče, zveme vás a vaše budoucí prvňáčky na zápis do 1. třídy, který se koná 4. a 5. dubna 2019 vždy od 14 do 17 hodin. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad školní docházky. K zápisu do prvního ročníku pro školní … Celý článek

Podpora čtenářské gramotnosti – přírodní vědy

18.03.2019 - Žáci sedmých tříd se v prvním březnovém týdnu zapojili do projektu „Podpora čtenářské gramotnosti na Mostecku“. V hodinách přírodopisu pracovali s odbornou literaturou, kde vyhledávali, třídili a zpracovávali informace o savcích žijících v různých ekosystémech. Z atlasů, encyklopedií a další odborné literatury informace uspořáda… Celý článek

Práce s textem Hacknutá čeština

18.03.2019 - Žáci 7.B se během týdne podpory čtenářské gramotnosti měli možnost seznámit  s ukázkami zajímavé knihy, se kterou v hodině pracovali. Tou knihou byla Hacknutá čeština - Neortodoxní slovník dnešní mateřštiny od Martina Kavky. Nejdřív jim byl objasněn výraz „neortodoxní“ a brzy dali objasnění za pravdu. Tento zábavný slovník neolo… Celý článek

Týden s Harry Potterem

08.03.2019 - Tento týden jsme se velice bavili. Ocitli jsme se ve škole čar a kouzel, v Bradavicích. Nejdříve si každý jednotlivec vylosoval z moudrého klobouku danou kolej, podle ní jsme se rozdělili do skupin. Plnili jsme všelijaké úkoly, kreslili jsme erby jednotlivých kolejí, vymýšleli jsme si vlastní čarodějnická jména a vyhledávali jsm… Celý článek

4. B hraje divadlo

08.03.2019 - Ve středu, ve čtvrtek a v pátek jsme zahráli prvňáčkům z 1. A a z 1. B a dětem ze 3. C divadelní představení. Připravili jsme si pro ně dvě pohádky, O koťátku, které zapomnělo mňoukat a Tři prasátka. Po každé pohádce jsme měli pro děti připravené úkoly, za které jsme je odměnili. Děti ze všech tříd byly velmi pozorní diváci a na… Celý článek

Týden čtenářské gramotnosti ve školní družině

08.03.2019 - Školní družina se v průběhu celého roku snaží pěstovat v dětech vztah k literatuře a knihám. Pravidelně čteme, paní vychovatelky, i samy děti, pořádáme besedy o knihách v rámci kampaně Celé Česko čte dětem, na návštěvu jsme pozvali spisovatele a podobně. V týdnu od 4. 3. do 10. 3 jsme uspořádali besedu o knihách na téma pohádky … Celý článek

Týden čtení v prvních třídách

08.03.2019 - V týdnu od 4. - 8. března proběhl na naší škole projektový týden rozvoje čtenářské gramotnosti Týden čtení. První třídy se seznámily s některými básněmi Jiřího Žáčka z knihy Bajky a nebajky. Žáci poslouchali přednes básní, tvořili rýmy, hledali rýmy, vysvětlovali některé verše, ilustrovali. V úterý a ve středu navštívili třídu 4… Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

24.03.2019
Okresní kolo recitační soutěže 2019
Ve středu 20. března proběhlo v prostorách ZUŠ F. L. Gassmanna okresní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo osm žáků. Sofie Manencová z 5.C získala čestné uznání poroty za přirozený dětský projev. Blahopřejeme. (Fia)
19.03.2019
Zápis do prvních tříd
Vážení rodiče, zveme vás a vaše budoucí prvňáčky na zápis do 1. třídy, který se koná 4. a 5. dubna 2019 vždy od 14 do 17 hodin. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad školní docházky. K zápisu …
18.03.2019
Podpora čtenářské gramotnosti – přírodní vědy
Žáci sedmých tříd se v prvním březnovém týdnu zapojili do projektu „Podpora čtenářské gramotnosti na Mostecku“. V hodinách přírodopisu pracovali s odbornou literaturou, kde vyhledávali, třídili a zpracovávali informace o savcích žijících v různých ekosystémech. Z atlasů, encyklopedií a další odborné…
18.03.2019
Práce s textem Hacknutá čeština
Žáci 7.B se během týdne podpory čtenářské gramotnosti měli možnost seznámit  s ukázkami zajímavé knihy, se kterou v hodině pracovali. Tou knihou byla Hacknutá čeština - Neortodoxní slovník dnešní mateřštiny od Martina Kavky. Nejdřív jim byl objasněn výraz „neortodoxní“ a brzy dali objasnění za pravd…
08.03.2019
Týden s Harry Potterem
Tento týden jsme se velice bavili. Ocitli jsme se ve škole čar a kouzel, v Bradavicích. Nejdříve si každý jednotlivec vylosoval z moudrého klobouku danou kolej, podle ní jsme se rozdělili do skupin. Plnili jsme všelijaké úkoly, kreslili jsme erby jednotlivých kolejí, vymýšleli jsme si vlastní čarodě…
Zobrazit všechny novinky