Základní škola, Most, Obránců míru 2944, příspěvková organizace Do školy s radostí Základní škola s třídami s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy

27. leden – Mezinárodní den památky obětí holocaustu

I v tomto školním roce probíhá na naší škole, v rámci dějepisné výuky, projekt s velmi citlivou tematikou holocaustu. Žáci získali informace o této mezní události 20. století, pracovali s různými zdroji informací. 

Součástí projektu se stal i výukový pořad věnovaný zachránci 669 židovských dětí z okupovaného území Československa před transportem do koncentračních táborů. Pořad věnovaný N. Wintonovi

 23. 1. čekal oba deváté ročníky tříhodinový blok prezentací, zvukových nahrávek, nástěnných obrazů, map, dokumentů k této problematice.

 Názory, postřehy žáků 9.A + 9.B:

 Fialová, Fuňáková

Dnešní dopoledne bylo pro nás všechny hodně užitečné. Paní učitelka si pro nás připravila prezentaci, kde jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací. Vše nám přiblížily i nástěnné obrazy, dobové fotky a úryvek z dokumentu. Myslím, že pro hodně z nás to byl silný emocionální zážitek. I přesto se v dnešní době objevují lidé, kteří tyto hrozné činy obdivují. Proto je důležité to, že se o tom takto otevřeně učíme, protože svět by se mohl poučit a vynasnažit se, aby se tyto události už nikdy neopakovaly.

Řeháčková, Žilková, Lancová

Dozvěděli jsme se, jak byla tato doba hrozná a co si lidé museli prožít. V dnešní době si tohle utrpení ani neumíme pomalu představit, ale když se vžijeme do situace, běhá nám mráz po zádech.

Popovičová, Smetanová, Bittnerová

Způsob, jakým Němci zacházeli s Židy a jinými rasami obecně, námi otřásl. Po zhlédnutí prezentace a různých dokumentů jsme o daném tématu diskutovali.

Pešek, Křivanec, Kazlitin, Andreev

Projektový den probíhal v klidné atmosféře. Přiměl nás zamyslet se. Náplň byla plná nových informací. 

Vzhledem k rostoucímu extremismu v naší společnosti je toto téma stále aktuální. Připomenutí této etapy dějin umožňuje vést žáky k utváření jejich správného postoje k negativním jevům ve společnosti.


Starší články:


13.11.2018
Přednášky o etiketě
Od pondělí 12. listopadu do středy 14. listopadu probíhají na naší škole přednášky o etiketě stolování. Během těchto 4 dnů se přednášek zúčastní všechny třídy prvního stupně v rámci plnění minimálně preventivního programu. Při přednášce se žáci seznamují nejen s pravidly správného stolování, ale i s…
13.11.2018
Výtvarné práce říjen - listopad 2018
Představujeme výtvarné práce žáků ve třídách i v areálu školy.
09.11.2018
Nabídka pracovního místa
Přijmeme uklízečku na hlavní pracovní poměr. Nástup možný ihned. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 476 703 517. Ing. Blažej Grznár ředitel školy
09.11.2018
Lípy republiky
Lípa vysazená v areálu naší školy při příležitosti 100. výročí vzniku Československa se stala jedním z mnoha národních stromů vysázených po celé České republice. Na naši lípu „Naděje“ je možné se podívat na těchto stránkách https://lipyrepubliky.cz/ (FL)
09.11.2018
Nenech to být NNTB
Naše škola je zapojená do projektu Nenech to být, který pomáhá v odhalování šikany na škole. Další informace, včetně příběhu oběti šikany, najdete na  www.nntb.cz O projektu:  „Primárně fungujeme jako elektronická schránka důvěry, která přeposílá anonymní vzkazy studentů vedení školy. Zároveň se s…
Zobrazit všechny novinky